LIMBACH

Zobraziť

ČIERNA VODA

Zobraziť

NOVÁ DEDINKA 2

Zobraziť

KOŠICE

Zobraziť

NOVÁ DEDINKA 1

Zobraziť

SVÄTÝ JUR

Zobraziť

PRÍSTAVBA RD RUSOVCE

Zobraziť

CHATA GELNICA

Zobraziť

JAKLOVCE

Zobraziť

NADSTAVBA BYTOVÉHO DOMU MARGECANY

Zobraziť

BYTOVÝ DOM SELICE

Zobraziť

RODINNÝ DOM BRATISLAVA - PALISÁDY

Zobraziť

KLČOV

Zobraziť

STUPAVA

Zobraziť

SOLČANY

Zobraziť

REKONŠTRUKCIA RD SVIT

Zobraziť

ČUNOVO

Zobraziť

TESÁRSKE MLYŇANY

Zobraziť

TOMÁŠOV

Zobraziť

PALISÁDY

Zobraziť

DOBROHOŠŤ

Zobraziť

BIELY KOSTOL "NA VÝSLNÍ"

Zobraziť

VEĽKÝ FOLKMAR

Zobraziť

ZÁLESIE

Zobraziť

DUNAJSKÁ LUŽNÁ

Zobraziť

TAJOV

Zobraziť

Referenčná mapa

Môžete si pozrieť naše ukážkové domy, kde sa bližšie zoznámite s technológiou a na vlastnej koži "zažijete" drevodom. Ponúkame možnosť stretnúť sa s architektom aj realizátorom, ktorí vás prevedú domom a zodpovedajú na všetky otázky. Aktuálne realizácie v rôznych stupňoch dokončenia sa nachádzajú tu mape.

image preview image preview image preview image preview image preview image preview image preview image preview image preview image preview image preview image preview

NOVÁ DEDINKA 1

Nová Dedinka 168,21 m²

ARCHITEKTÚRA: ING.ARCH. STANISLAV MELIŠ, ING.ARCH. JOZEF MICHALKO

 

Rodinný dom v Novej dedinke je jedným z troch rodinných domov realizovaných v tejto lokalite podľa našich architektonických návrhov.

Slovo architekta :

Dominantné drevo, ktoré kraľovalo dreveniciam našich starých otcov, si potykalo s 21. storočím. Zavrite oči a predstavte si, že sedíte v prútenom kresle na gánku tradičnej slovenskej chalupy, okolo šumia lesy, žblnká potok…

Aj tento dom má v sebe zakódovaný pokoj slovenských hôr. Veľkorysá terasa, ktorá obopína veľkú časť domu, čoby parafráza na dedinský gánok, otvára náruč okolitej zeleni. Dom si berie to najlepšie z drevenice, dýcha však súčasnosťou. Vonkajšok sa snúbi s prírodou, vo vnútri však ponúka komfort, na ktorý si už moderný človek tak zvykol.

Pohľadu z ulice vládne drevo, z ktorého je vyrobená aj brána do dvora. Moderne pôsobiace garážové státie s domom vkusne kontrastuje a dotvára tak pozitívny efekt z daného riešenia.

Zadnej časti domu opäť dominuje drevo. Svojou modernitou ho však svojrázne dopĺňa francúzske okno, ktoré spája vnútorný obývací priestor s terasou.

Slovo projektanta :

Keďže zadanie investora bola realizácia nízkoenergetického domu, voľba konštrukčného systému padla na stĺpikovú drevenú konštrukciu s difúzne otvorenou skladbou obvodového plášťa.

Použitý bol systém „Nízkoenergetický variant“ s opláštením  dreveným  obkladom z termodreva v mieste štítov, stenu a strechu sme riešili plechovou krytinou v čiernej farbe.  Zaujímavosťou je riešenie otvorenej galérie v mieste obývačky, kde sme si museli pomôcť oceľovou konštrukciou, keďže drevo nie vždy vyhovuje statickým požiadavkám, hlavne kvôli dodatočným nežiaducim priehybom. Vzhľadom  na požiadavku splnenia podmienky vzduchotesnosti boli  diagnostikované netesnosti v oblasti konzoly nad hlavným vstupom, ktoré boli odstránené.

Kompaktný tvar budovy už v architektonickej štúdii, nám výrazne uľahčil projektovanie a riešenie detailov pri realizačnom  projekte, za čo patrí vďaka architektom.

Ing. Ján Pekar

Viac fotografií z výstavby nájdete na našej facebookovej stránke v albume RD Nová Dedinka.